TVS Diode Arrays 3Ch ESD Protection Array
MAX3203EETT+T: TVS Diode Arrays 3Ch ESD Protection Array
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Channels : | 3 Channels | Series : | MAX320xE |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX3203EETT+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Circuit Protection |
| Package / Case | 6-TDFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Diode Array |
| Applications | General Purpose |
| Number of Circuits | 3 - Triple |
| Voltage - Working | 5V |
| Voltage - Clamping | 30.5V |
| Power (Watts) | 1.95W |
| Drawing Number | 175; 21-0137; TT; 6 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3203EETT+T MAX3203EETT+T |