IC AMP HS LIMITING 1GBPS 24-SSOP
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | MAX3262CAG |
| Vendor | Maxim |
| Category | ICs, Integrated Circuits, Semiconductors |
| Mounting Type | Surface (SMD, SMT) |
| Package Name | 24-SSOP |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Channels | 1 [Nom] |
| Bandwidth | 810.0 MHz @ 1 |
| Supply Current | 60.000 mA [Max] |
| Packaging | Tube |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Operating Temperature | 0 °C [Min] |
| Operating Temperature | 70 °C [Max] |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | MAX3262CAG MAX3262CAG |