Phase Locked Loops (PLL) Not Available From Mouser
MAX3622CUE+T: Phase Locked Loops (PLL) Not Available From Mouser
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Type : | PLL Clock Generator | Number of Circuits : | 1 | ||
| Minimum Input Frequency : | 25 MHz | Output Frequency Range : | 125 MHz to 156.25 MHz | ||
| Supply Voltage - Max : | 3.6 V | Supply Voltage - Min : | 3 V |
| Technical/Catalog Information | MAX3622CUE+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Clock Generator |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Input | - |
| Output | LVCMOS, LVPECL |
| Frequency-Max | 156.25MHz |
| Package / Case | 16-TSSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Drawing Number | 175; 21-0066; UE; 16 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3622CUE+T MAX3622CUE+T |