Clock Generators & Support Products
MAX3624UTJ+T: Clock Generators & Support Products
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | MAX3624UTJ+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Clock Generator |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Number of Outputs | 4 |
| Input | - |
| Output | LVCMOS, LVPECL |
| Frequency-Max | 318MHz |
| Package / Case | 32-TQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Drawing Number | 175; 21-0140; TJ; 32 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3624UTJ+T MAX3624UTJ+T |