Clock Generators & Support Products Not Available From Mouser
MAX3625ACUG+T: Clock Generators & Support Products Not Available From Mouser
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX3625ACUG+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Clock Generator |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Number of Outputs | 3 |
| Input | - |
| Output | LVPECL |
| Frequency-Max | 318MHz |
| Package / Case | 24-TSSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Drawing Number | 175; 21-0066; UG; 24 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3625ACUG+T MAX3625ACUG+T |