Clock Generators & Support Products Low-Jitter Frequency Synthesizer
MAX3671ETN+T: Clock Generators & Support Products Low-Jitter Frequency Synthesizer
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Mounting Style : | SMD/SMT | Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX3671ETN+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Frequency Synthesizer |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Number of Outputs | 9 |
| Input | LVPECL |
| Output | LVPECL |
| Frequency-Max | 312.5MHz |
| Package / Case | 56-TQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Drawing Number | 175; 21-0144; TN; 56 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3671ETN+T MAX3671ETN+T |