Clock Generators & Support Products Dual-Output Network Clock Synth
MAX3674ECM+T: Clock Generators & Support Products Dual-Output Network Clock Synth
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Mounting Style : | SMD/SMT | Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX3674ECM+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Clock Synthesizer |
| Voltage - Supply | 3.13 V ~ 3.46 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Input | - |
| Output | LVPECL |
| Frequency-Max | 1.3GHz |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Drawing Number | 175; 21-0054; CM; 48 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3674ECM+T MAX3674ECM+T |