Clock Generators & Support Products 622Mbps 3.3V Clock Recovery
MAX3676EHJ+T: Clock Generators & Support Products 622Mbps 3.3V Clock Recovery
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Mounting Style : | SMD/SMT | Package / Case : | TQFP-32 |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX3676EHJ+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Clock and Data Recovery (CDR) |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Input | PECL |
| Output | PECL |
| Frequency-Max | 622MHz |
| Package / Case | 32-TQFP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Drawing Number | 175; 21-0110; HJ; 32 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3676EHJ+T MAX3676EHJ+T |