Clock Generators & Support Products 3.3V Low-Jitter Crystal to LVPECL
MAX3679CTJ+T: Clock Generators & Support Products 3.3V Low-Jitter Crystal to LVPECL
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX3679CTJ+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Clock Generator |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Number of Outputs | 4 |
| Input | CMOS |
| Output | LVCMOS, LVPECL |
| Frequency-Max | 312.5MHz |
| Package / Case | 32-TQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Drawing Number | 175; 21-0140; TJ; 32 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3679CTJ+T MAX3679CTJ+T |