Clock Generators & Support Products Integrated Circuits (ICs)
MAX3876EHJ+: Clock Generators & Support Products Integrated Circuits (ICs)
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Packaging : | Tray |
| Technical/Catalog Information | MAX3876EHJ+ |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Clock and Data Recovery (CDR) |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Input | CML |
| Output | CML |
| Frequency-Max | 2.5GHz |
| Package / Case | 32-TQFP |
| Packaging | Tray |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3876EHJ+ MAX3876EHJ+ |