Serializers & Deserializers (Serdes) Interface IC CDR w/Integrated Serial/Deserializer
MAX3886ETN+T: Serializers & Deserializers (Serdes) Interface IC CDR w/Integrated Serial/Deserializer
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | MAX3886ETN+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Clock and Data Recovery (CDR) |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Number of Outputs | 4 |
| Input | CML, LVDS |
| Output | CMOS, LVDS |
| Frequency-Max | 622MHz, 2.488GHz |
| Package / Case | 56-TQFN |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3886ETN+T MAX3886ETN+T |