Timers & Support Products 10Gbps Clock & Data Recovery
MAX3991UTG+T: Timers & Support Products 10Gbps Clock & Data Recovery
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX3991UTG+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Clock and Data Recovery (CDR) |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Input | CML |
| Output | CML |
| Frequency-Max | 693MHz |
| Package / Case | 24-TQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Drawing Number | 175; 21-0139; TG; 24 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3991UTG+T MAX3991UTG+T |