High Speed Operational Amplifiers 3V/5V 250MHz ADC Buffer Amp
MAX4285EUT-T: High Speed Operational Amplifiers 3V/5V 250MHz ADC Buffer Amp
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX4285EUT-T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | Buffer |
| Number of Circuits | 1 - Single |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Slew Rate | 385 V/s |
| Gain Bandwidth Product | - |
| Current - Supply | 23mA |
| Current - Output / Channel | 106mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.85 V ~ 6.5 V, ±1.425 V ~ 3.25 V |
| Output Type | - |
| -3db Bandwidth | 220MHz |
| Current - Input Bias | 13A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 1500V |
| Drawing Number | * |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | MAX4285EUT T MAX4285EUTT |