Operational Amplifiers - Op Amps Low-Power Rail-Rail I/O
MAX4334ESD: Operational Amplifiers - Op Amps Low-Power Rail-Rail I/O
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Packaging : | Bulk |
| Technical/Catalog Information | MAX4334ESD |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 4 - Quad |
| Package / Case | 14-SOIC (3.9mm Width), 14-SOL |
| Slew Rate | 1.5 V/s |
| Gain Bandwidth Product | 3MHz |
| Current - Supply | 275A |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.3 V ~ 6.5 V, ±1.15 V ~ 3.25 V |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 25nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 250V |
| Drawing Number | 175; 21-0041; SD; 14 |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | MAX4334ESD MAX4334ESD |