High Speed Operational Amplifiers 210MHz Single-Supply w/Rail-Rail Out
MAX4384EUP+T: High Speed Operational Amplifiers 210MHz Single-Supply w/Rail-Rail Out
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX4384EUP+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Number of Circuits | 4 - Quad |
| Package / Case | 20-TSSOP |
| Slew Rate | 485 V/s |
| Gain Bandwidth Product | - |
| Current - Supply | 7.5mA |
| Current - Output / Channel | 75mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 11 V, ±2.25 V ~ 5.5 V |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| -3db Bandwidth | 210MHz |
| Current - Input Bias | 8.5A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 3000V |
| Drawing Number | 175; 21-0066; UP; 20 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX4384EUP+T MAX4384EUP+T |