MBR10100CT-E3/45
Schottky (Diodes & Rectifiers) 10 Amp 100 Volt
product image
MBR10100CT-E3/45 Picture
SeekIC No. : 00187573 Detail
MBR10100CT-E3/45: Schottky (Diodes & Rectifiers) 10 Amp 100 Volt
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MBR10100CT-E3/45
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 100 V
Forward Continuous Current : 5 A Max Surge Current : 120 A
Configuration : Dual Common Cathode Forward Voltage Drop : 0.85 V
Maximum Reverse Leakage Current : 100 uA Operating Temperature Range : - 65 C to + 150 C
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-220AB
Packaging : Tube
Description
Recovery Time :
Maximum Power Dissipation :
Mounting Style : Through Hole
Product : Schottky Rectifiers
Packaging : Tube
Maximum Reverse Leakage Current : 100 uA
Package / Case : TO-220AB
Peak Reverse Voltage : 100 V
Operating Temperature Range : - 65 C to + 150 C
Configuration : Dual Common Cathode
Max Surge Current : 120 A
Forward Voltage Drop : 0.85 V
Forward Continuous Current : 5 A