MBR20H100CTGHE3/45
Schottky (Diodes & Rectifiers) 20 Amp 100 Volt Dual Common Cathode
product image
MBR20H100CTGHE3/45 Picture
SeekIC No. : 00190003 Detail
MBR20H100CTGHE3/45: Schottky (Diodes & Rectifiers) 20 Amp 100 Volt Dual Common Cathode
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MBR20H100CTGHE3/45
Mfg:
Vishay Semiconductors
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 100 V
Forward Continuous Current : 20 A Max Surge Current : 150 A
Configuration : Dual Common Cathode Forward Voltage Drop : 0.93 V
Maximum Reverse Leakage Current : 3.5 uA Operating Temperature Range : - 65 C to + 175 C
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-220AB
Packaging : Tube
Description
Recovery Time :
Maximum Power Dissipation :
Mounting Style : Through Hole
Product : Schottky Rectifiers
Packaging : Tube
Package / Case : TO-220AB
Forward Continuous Current : 20 A
Peak Reverse Voltage : 100 V
Operating Temperature Range : - 65 C to + 175 C
Configuration : Dual Common Cathode
Max Surge Current : 150 A
Forward Voltage Drop : 0.93 V