MC17080V2-000U-A99
FAN 17X8MM 5VDC 0.8W 0.9CFM
product image
MC17080V2-000U-A99 Picture
SeekIC No. : 003442274 Detail
MC17080V2-000U-A99: FAN 17X8MM 5VDC 0.8W 0.9CFM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MC17080V2-000U-A99
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: M Manufacturer: Sunon Fans
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 17mm L x 17mm H x 8mm W
Voltage - Rated: 5VDC Power (Watts): 0.50W
Features: - RPM: 15000 RPM
Noise: 16 dB(A) Package / Case : SOT-393
Static Pressure: 0.170 in H2O (42.3 Pa) Air Flow: 0.70 CFM (0.020m³/min)
Termination: 2 Wire Leads Bearing Type: Vapo-Bearing?
Description
Manufacturer: Sunon Fans
Fan Type: Tubeaxial
Features: -
Termination: 2 Wire Leads
Bearing Type: Vapo-Bearing?
Operating Temperature: -
Series: M
Voltage - Rated: 5VDC
Static Pressure: 0.170 in H2O (42.3 Pa)
Noise: 16 dB(A)
Power (Watts): 0.50W
RPM: 15000 RPM
Size / Dimension: Square - 17mm L x 17mm H x 8mm W