MCM01-001ED680H-F
Mica Capacitors 68pF 500V 3%
product image
MCM01-001ED680H-F Picture
SeekIC No. : 001060178 Detail
MCM01-001ED680H-F: Mica Capacitors 68pF 500V 3%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCM01-001ED680H-F
Quick Details
Capacitance : 68 pF Tolerance : 3 %
Package / Case : 4640
Capacitance : 68 pF
Tolerance : 3 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationMCM01-001ED680H-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance68pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance-
Package / Case0.605" L x 0.400" W x 0.128" H (15.37mm x 10.16mm x 3.25mm)
PackagingBulk
FeaturesPTFE
Maximum Temperature-55°C ~ 200°C