MCM01-001ED820K-F
Mica Capacitors 82pF 500V 10%
product image
MCM01-001ED820K-F Picture
SeekIC No. : 001060132 Detail
MCM01-001ED820K-F: Mica Capacitors 82pF 500V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCM01-001ED820K-F
Quick Details
Capacitance : 82 pF Tolerance : 10 %
Package / Case : 4640
Capacitance : 82 pF
Tolerance : 10 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationMCM01-001ED820K-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance82pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±10%
Package / Case0.605" L x 0.400" W x 0.128" H (15.37mm x 10.16mm x 3.25mm)
PackagingBulk
FeaturesPTFE
Maximum Temperature-55°C ~ 200°C