MCM01-009D250J-F
Mica Capacitors 25pF 500V 5%
product image
MCM01-009D250J-F Picture
SeekIC No. : 001059771 Detail
MCM01-009D250J-F: Mica Capacitors 25pF 500V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCM01-009D250J-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 25 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 500 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 200 C
Temperature Coefficient : 100 PPM / C Termination Style : SMD/SMT
TTI Euro Franchised Flag :
Voltage Rating : 500 Volts
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Termination Style : SMD/SMT
Product : Mica High Frequency Capacitors
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 200 C
Package / Case : 4640
Capacitance : 25 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationMCM01-009D250J-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance25pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±5%
Package / Case0.605" L x 0.400" W x 0.128" H (15.37mm x 10.16mm x 3.25mm)
PackagingBulk
FeaturesPTFE
Maximum Temperature-55°C ~ 200°C