MCM01-001CD150J
Mica Capacitors 15PF 500V 5%
product image
MCM01-001CD150J Picture
SeekIC No. : 001064091 Detail
MCM01-001CD150J: Mica Capacitors 15PF 500V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCM01-001CD150J
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 15 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 500 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 200 C
Temperature Coefficient : 200 PPM / C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 4640 Product : Mica High Frequency Capacitors
Description
TTI Euro Franchised Flag :
Voltage Rating : 500 Volts
Termination Style : SMD/SMT
Product : Mica High Frequency Capacitors
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 200 C
Package / Case : 4640
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Capacitance : 15 pF