MDR-100-48
DIN Rail Power Supplies 96W 48V 2A
product image
MDR-100-48 Picture
SeekIC No. : 002753643 Detail
MDR-100-48: DIN Rail Power Supplies 96W 48V 2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MDR-100-48
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 96 W Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Output Current (Channel 1) : 2 A Mounting Style : DIN Rail
Dimensions : 100 mm L x 59 mm W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Commercial/Medical : Commercial
Number of Outputs : 1
Mounting Style : DIN Rail
Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Output Power Rating : 96 W
Output Current (Channel 1) : 2 A
Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC