MEA1D4805SC
DC/DC Converters 1W 48Vin +/-5Vout +/-100mA 1kVDC SIP
product image
MEA1D4805SC Picture
SeekIC No. : 002716408 Detail
MEA1D4805SC: DC/DC Converters 1W 48Vin +/-5Vout +/-100mA 1kVDC SIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MEA1D4805SC
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 1 W
Input Voltage Range : 43.2 V to 52.8 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 100 mA Output Voltage (Channel 2) : - 5 V
Output Current (Channel 2) : - 100 mA Package / Case Size : SIP
Description
Mounting Style :
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Power : 1 W
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Package / Case Size : SIP
Input Voltage Range : 43.2 V to 52.8 V
Output Current (Channel 1) : 100 mA
Output Voltage (Channel 2) : - 5 V
Output Current (Channel 2) : - 100 mA