MEV1S1509SC
DC/DC Converters DC/DC TH 1W 15-9V SIP Single
product image
MEV1S1509SC Picture
SeekIC No. : 002714781 Detail
MEV1S1509SC: DC/DC Converters DC/DC TH 1W 15-9V SIP Single
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MEV1S1509SC
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 1 W
Input Voltage Range : 13.5 V to 16.5 V Input Voltage (nominal) : 15 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 9 V
Output Current (Channel 1) : 111 mA
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Power : 1 W
Input Voltage Range : 13.5 V to 16.5 V
Input Voltage (nominal) : 15 V
Output Voltage (Channel 1) : 9 V