MFU0603FF01250P100
FUSE 1.25A 0603 VFAST SMD
product image
MFU0603FF01250P100 Picture
SeekIC No. : 003604927 Detail
MFU0603FF01250P100: FUSE 1.25A 0603 VFAST SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MFU0603FF01250P100
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: MFU Manufacturer: Vishay Beyschlag
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded) Current Rating: 1.25A
Voltage Rating - AC: - Voltage Rating - DC: 32V
Response Time: Fast Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.061" L x 0.033" W x 0.022" H (1.55mm x 0.85mm x 0.55mm)
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A Melting I²t: 0.0039
Package / Case : DIL-8 Approvals: UL
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Color: -