MF-R065-0-99
PTC Resettable Fuses .65A 60V
product image
MF-R065-0-99 Picture
SeekIC No. : 00685964 Detail
MF-R065-0-99: PTC Resettable Fuses .65A 60V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MF-R065-0-99
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Hold Current : 0.65 A Trip Current : 1.3 A
Current Rating (Max) : 40 A Resistance : 0.48 Ohms
Maximum Voltage DC : 60 V Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Description
Package / Case :
Maximum Voltage DC : 60 V
Current Rating (Max) : 40 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.48 Ohms
Hold Current : 0.65 A
Trip Current : 1.3 A