MF-R065-AP-99
PTC Resettable Fuses 60volt 40amp Hold .65 Trip 1.3
product image
MF-R065-AP-99 Picture
SeekIC No. : 00688716 Detail
MF-R065-AP-99: PTC Resettable Fuses 60volt 40amp Hold .65 Trip 1.3
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MF-R065-AP-99
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Hold Current : 0.65 A Trip Current : 1.3 A
Current Rating (Max) : 40 A Resistance : 0.48 Ohms
Termination Style : Radial Mounting Style : Through Hole
Description
Maximum Voltage DC :
Package / Case :
Current Rating (Max) : 40 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.48 Ohms
Hold Current : 0.65 A
Trip Current : 1.3 A