MLF1005A1R8K
RF Inductors 0402 1.8uH 10%
product image
MLF1005A1R8K Picture
SeekIC No. : 001211528 Detail
MLF1005A1R8K: RF Inductors 0402 1.8uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLF1005A1R8K
Quick Details
Inductance : 1.8 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 10 mAmps Maximum DC Resistance : 1.55 Ohms
Self Resonant Frequency : 90 MHz Q Minimum : 25
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Q Minimum : 25
Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 10 mAmps
Inductance : 1.8 uH
Maximum DC Resistance : 1.55 Ohms
Self Resonant Frequency : 90 MHz