MLK1005S1N1S
RF Inductors 1.1nH
product image
MLK1005S1N1S Picture
SeekIC No. : 001213921 Detail
MLK1005S1N1S: RF Inductors 1.1nH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK1005S1N1S
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 1.1 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 500 mAmps Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Self Resonant Frequency : 14.8 GHz Q Minimum : 5
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 500 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Q Minimum : 5
Inductance : 1.1 nH
Self Resonant Frequency : 14.8 GHz