MLK1005S22NJ
RF Inductors 0402 22nH 5%
product image
MLK1005S22NJ Picture
SeekIC No. : 001210386 Detail
MLK1005S22NJ: RF Inductors 0402 22nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK1005S22NJ
Quick Details
Inductance : 22 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.75 Ohms
Self Resonant Frequency : 3.5 MHz Q Minimum : 24
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps
Inductance : 22 nH
Q Minimum : 24
Maximum DC Resistance : 0.75 Ohms
Self Resonant Frequency : 3.5 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK1005S22NJ
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22nH
Tolerance±5%
Package / Case0402 (1005 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq7 @ 100MHz
Self Resonant Freq4.4GHz
DC Resistance (DCR)700.0 mOhm Max