MLK1005S27NJ
RF Inductors 0402 27nH 5%
product image
MLK1005S27NJ Picture
SeekIC No. : 001211756 Detail
MLK1005S27NJ: RF Inductors 0402 27nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK1005S27NJ
Quick Details
Inductance : 27 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.95 Ohms
Self Resonant Frequency : 3 MHz Q Minimum : 24
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps
Inductance : 27 nH
Q Minimum : 24
Maximum DC Resistance : 0.95 Ohms
Self Resonant Frequency : 3 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK1005S27NJ
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance27nH
Tolerance±5%
Package / Case0402 (1005 metric)
PackagingCut Tape (CT)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq7 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.9GHz
DC Resistance (DCR)800.0 mOhm Max