MLK1005S2N2S
RF Inductors 0402 2.2nH 0.3nH Tol
product image
MLK1005S2N2S Picture
SeekIC No. : 001211455 Detail
MLK1005S2N2S: RF Inductors 0402 2.2nH 0.3nH Tol
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK1005S2N2S
Quick Details
Inductance : 2.2 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 500 mAmps Maximum DC Resistance : 0.21 Ohms
Self Resonant Frequency : 8 MHz Q Minimum : 6
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 500 mAmps
Inductance : 2.2 nH
Maximum DC Resistance : 0.21 Ohms
Q Minimum : 6
Self Resonant Frequency : 8 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK1005S2N2S
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2nH
Tolerance±0.3nH
Package / Case0402 (1005 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 500mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq6 @ 100MHz
Self Resonant Freq9.6GHz
DC Resistance (DCR)180.0 mOhm Max