MLK1005S39NJ
RF Inductors 0402 39nH 5%
product image
MLK1005S39NJ Picture
SeekIC No. : 001210382 Detail
MLK1005S39NJ: RF Inductors 0402 39nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK1005S39NJ
Quick Details
Inductance : 39 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 1.2 Ohms
Self Resonant Frequency : 2 MHz Q Minimum : 23
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps
Inductance : 39 nH
Q Minimum : 23
Maximum DC Resistance : 1.2 Ohms
Self Resonant Frequency : 2 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK1005S39NJ
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance39nH
Tolerance±5%
Package / Case0402 (1005 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq6 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.1GHz
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max