MLK1005S3N9S
RF Inductors 0402 3.9nH 0.3nH Tol
product image
MLK1005S3N9S Picture
SeekIC No. : 001211441 Detail
MLK1005S3N9S: RF Inductors 0402 3.9nH 0.3nH Tol
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK1005S3N9S
Quick Details
Inductance : 3.9 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 400 mAmps Maximum DC Resistance : 0.28 Ohms
Self Resonant Frequency : 6.5 MHz Q Minimum : 7
Termination Style : SMD/SMT
Maximum DC Current : 400 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.28 Ohms
Tolerance : 0.3 nH
Q Minimum : 7
Inductance : 3.9 nH
Self Resonant Frequency : 6.5 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK1005S3N9S
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.9nH
Tolerance±0.3nH
Package / Case0402 (1005 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 400mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq7 @ 100MHz
Self Resonant Freq7.8GHz
DC Resistance (DCR)250.0 mOhm Max