MLK1005S47NJ
RF Inductors 0402 47nH 5%
product image
MLK1005S47NJ Picture
SeekIC No. : 001210824 Detail
MLK1005S47NJ: RF Inductors 0402 47nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK1005S47NJ
Quick Details
Inductance : 47 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 1.8 MHz Q Minimum : 22
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps
Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Inductance : 47 nH
Q Minimum : 22
Self Resonant Frequency : 1.8 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK1005S47NJ
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47nH
Tolerance±5%
Package / Case0402 (1005 metric)
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq6 @ 100MHz
Self Resonant Freq3GHz
DC Resistance (DCR)1.200 Ohm Max