MLW3012-12-RG-2A
Rocker Switches & Paddle Switches SPDT ON-NONE-ON 12V ILLUM BLUE ROCKER
product image
MLW3012-12-RG-2A Picture
SeekIC No. : 002628206 Detail
MLW3012-12-RG-2A: Rocker Switches & Paddle Switches SPDT ON-NONE-ON 12V ILLUM BLUE ROCKER
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLW3012-12-RG-2A
Current Rating : 5 A Voltage Rating AC : 250 V
Voltage Rating DC : 30 V Termination Style : Solder Lug
Actuator : Rocker Mounting Style : Snap In
Terminal Seal : Epoxy Contact Plating : Silver
Illumination : Illuminated Illumination Color : Blue
Switch Function : ON - NONE - ON
Actuator : Rocker
Terminal Seal : Epoxy
Contact Plating : Silver
Current Rating : 5 A
Voltage Rating AC : 250 V
Illumination : Illuminated
Voltage Rating DC : 30 V
Illumination Color : Blue
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLW3012-12-RG-2A
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names MLW3012 12 RG 2A