MLW3012-28-PC-1A
Rocker Switches & Paddle Switches SPDT ON-ON RED PADDL 28V LAMP BLK BZL
product image
MLW3012-28-PC-1A Picture
SeekIC No. : 002632668 Detail
MLW3012-28-PC-1A: Rocker Switches & Paddle Switches SPDT ON-ON RED PADDL 28V LAMP BLK BZL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLW3012-28-PC-1A
Current Rating : 5 A Voltage Rating AC : 250 V
Voltage Rating DC : 30 V Termination Style : Solder Lug
Actuator : Paddle Mounting Style : Snap In
Terminal Seal : Epoxy Contact Plating : Silver
Illumination : Illuminated Illumination Color : Red
Contact Plating : Silver
Current Rating : 5 A
Voltage Rating AC : 250 V
Actuator : Paddle
Illumination : Illuminated
Illumination Color : Red
Voltage Rating DC : 30 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLW3012-28-PC-1A
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names MLW3012 28 PC 1A