MLW3013-12-PC-1A
Rocker Switches & Paddle Switches ON-OFF-ON SNAPIN 12V LAMP RED PDL BLK BZL
product image
MLW3013-12-PC-1A Picture
SeekIC No. : 002626816 Detail
MLW3013-12-PC-1A: Rocker Switches & Paddle Switches ON-OFF-ON SNAPIN 12V LAMP RED PDL BLK BZL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLW3013-12-PC-1A
Mfg:
NKK Switches
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : SPDT Switch Function : ON - OFF - ON
Current Rating : 5 A Voltage Rating AC : 250 V
Voltage Rating DC : 30 V Termination Style : Solder Lug
Actuator : Paddle Mounting Style : Snap In
Terminal Seal : Epoxy Contact Plating : Silver
Illumination : Illuminated Illumination Color : Red
Description
Power Rating :
Color :
Terminal Seal : Epoxy
Contact Plating : Silver
Current Rating : 5 A
Voltage Rating AC : 250 V
Actuator : Paddle
Termination Style : Solder Lug
Mounting Style : Snap In
Contact Form : SPDT
Illumination : Illuminated
Illumination Color : Red
Switch Function : ON - OFF - ON
Voltage Rating DC : 30 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLW3013-12-PC-1A
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names MLW3013 12 PC 1A