MLW3015-28-PE-1A
Rocker Switches & Paddle Switches SPDT ON-(ON) YELLOW PDL 28V LAMP BLK BZL
product image
MLW3015-28-PE-1A Picture
SeekIC No. : 002632612 Detail
MLW3015-28-PE-1A: Rocker Switches & Paddle Switches SPDT ON-(ON) YELLOW PDL 28V LAMP BLK BZL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLW3015-28-PE-1A
Current Rating : 5 A Voltage Rating AC : 250 V
Voltage Rating DC : 30 V Termination Style : Solder Lug
Actuator : Paddle Mounting Style : Snap In
Terminal Seal : Epoxy Contact Plating : Silver
Illumination : Illuminated Illumination Color : Yellow
Contact Plating : Silver
Current Rating : 5 A
Voltage Rating AC : 250 V
Actuator : Paddle
Illumination : Illuminated
Voltage Rating DC : 30 V
Switch Function : ON - NONE - (ON)
Illumination Color : Yellow
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLW3015-28-PE-1A
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names MLW3015 28 PE 1A