MMB02070C1001FB200
Thin Film Resistors - SMD 0.6W 1Kohms 1% 0207 MELF 350V 50ppm
product image
MMB02070C1001FB200 Picture
SeekIC No. : 001415210 Detail
MMB02070C1001FB200: Thin Film Resistors - SMD 0.6W 1Kohms 1% 0207 MELF 350V 50ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MMB02070C1001FB200
Mfg:
Vishay/Beyschlag
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 1 KOhms Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 50 PPM / K Package / Case : 0207 metric
Power Rating : 400 mWatts Series : MMB0207
Voltage Rating : 300 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : MELF Dimensions : 2.2 mm Dia. x 5.8 mm L
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Power Rating : 400 mWatts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating : 300 Volts
Resistance : 1 KOhms
Termination Style : MELF
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 50 PPM / K
Series : MMB0207
Dimensions : 2.2 mm Dia. x 5.8 mm L