MMB02070C1001FB700
Thin Film Resistors - SMD 0.6W 1Kohms 1% 0207 MELF 350V 50ppm
product image
MMB02070C1001FB700 Picture
SeekIC No. : 001525370 Detail
MMB02070C1001FB700: Thin Film Resistors - SMD 0.6W 1Kohms 1% 0207 MELF 350V 50ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MMB02070C1001FB700
Mfg:
Vishay/Beyschlag
Quick Details
Resistance : 1 KOhms Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 50 PPM / K Power Rating : 400 mWatts
Series : MMB0207 Voltage Rating : 300 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : MELF
Dimensions : 2.2 mm Dia. x 5.8 mm L
Description
Package / Case :
Packaging :
Power Rating : 400 mWatts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating : 300 Volts
Resistance : 1 KOhms
Termination Style : MELF
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 50 PPM / K
Series : MMB0207