MMBZ12VALT1
TVS Diode Arrays 12V Dual Zener
product image
MMBZ12VALT1 Picture
SeekIC No. : 00226051 Detail
MMBZ12VALT1: TVS Diode Arrays 12V Dual Zener
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MMBZ12VALT1
Mfg:
ON Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 2 Channels
Clamping Voltage : 17 V Operating Voltage : 8.5 V
Package / Case : SOT-23-3 Breakdown Voltage : 11.4 V
Minimum Operating Temperature : - 55 C Maximum Operating Temperature : + 150 C
Series : MMBZxxxALT1 Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 2 Channels
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : SOT-23-3
Clamping Voltage : 17 V
Series : MMBZxxxALT1
Operating Voltage : 8.5 V
Breakdown Voltage : 11.4 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationMMBZ12VALT1
VendorON Semiconductor
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOT-23-3, TO-236-3, Micro3?, SSD3, SST3
PackagingTape & Reel (TR)
Polarization2 Channel Array - Unidirectional
Power (Watts)40W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)8.5V
Voltage - Breakdown11.4V