MMSZ10T3
Zener Diodes 10V 500mW
product image
MMSZ10T3 Picture
SeekIC No. : 00281498 Detail
MMSZ10T3: Zener Diodes 10V 500mW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MMSZ10T3
Mfg:
ON Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Zener Voltage : 10 V Voltage Tolerance : 5 %
Zener Current : 10 mA Power Dissipation : 500 mW
Maximum Reverse Leakage Current : 0.2 uA Maximum Zener Impedance : 20 Ohms
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : SOD-123 Packaging : Reel
Description
Voltage Temperature Coefficient :
Voltage Tolerance : 5 %
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Reverse Leakage Current : 0.2 uA
Maximum Zener Impedance : 20 Ohms
Zener Voltage : 10 V
Power Dissipation : 500 mW
Zener Current : 10 mA