MMZ1608Y300B
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 30ohms High Speed Signal
product image
MMZ1608Y300B Picture
SeekIC No. : 001109148 Detail
MMZ1608Y300B: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 30ohms High Speed Signal
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MMZ1608Y300B
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Impedance : 30 Ohms Maximum DC Current : 1500 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Description
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Impedance : 30 Ohms
Maximum DC Current : 1500 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationMMZ1608Y300B
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating1.5A
Frequency100MHz
Impedance30 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)50.00 mOhm Max