MNR12E0ABJ101
RES ARRAY 100 OHM 2 RES 0606
product image
MNR12E0ABJ101 Picture
SeekIC No. : 003957225 Detail
MNR12E0ABJ101: RES ARRAY 100 OHM 2 RES 0606
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MNR12E0ABJ101
Quick Details
Series: MNR12 Manufacturer: Rohm Semiconductor
Circuit Type: Isolated Resistance (Ohms): 100
Number of Resistors: 2 Number of Pins: 4
Power Per Element: 62.5mW On-Chip ADC : Yes
Tolerance: ±5% Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Applications: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 0606 (1616 Metric), Convex Supplier Device Package: 0603 x 2
Size / Dimension: 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) Height: 0.020" (0.50mm)
Description
Circuit Type: Isolated
Power Per Element: 62.5mW
Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Applications: -
Mounting Type: Surface Mount
Height: 0.020" (0.50mm)
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Resistance (Ohms): 100
Number of Resistors: 2
Number of Pins: 4
Supplier Device Package: 0603 x 2
Size / Dimension: 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Package / Case: 0606 (1616 Metric), Convex
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Series: MNR12
Parameters:
Technical/Catalog InformationMNR12E0ABJ101
VendorRohm Semiconductor(VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms100
Tolerance±5%
Power Per Element62.5mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins4
PackagingCut Tape (CT)
Number of Resistors2
Package / Case0603 x 2 Convex (1608 metric)
Mounting TypeSurface Mount