MNR14E0ABJ120
RES ARRAY 12 OHM 4 RES 1206
product image
MNR14E0ABJ120 Picture
SeekIC No. : 003958502 Detail
MNR14E0ABJ120: RES ARRAY 12 OHM 4 RES 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MNR14E0ABJ120
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: MNR14 Manufacturer: Rohm Semiconductor
Propagation Delay Time : 0.49 ns Circuit Type: Isolated
Resistance (Ohms): 12 Number of Resistors: 4
Number of Pins: 8 Power Per Element: 62.5mW
Tolerance: ±5% Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Applications: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric), Convex Supplier Device Package: 1608 x 4
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height: 0.020" (0.50mm)
Description
Circuit Type: Isolated
Number of Resistors: 4
Number of Pins: 8
Power Per Element: 62.5mW
Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Applications: -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric), Convex
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height: 0.020" (0.50mm)
Resistance (Ohms): 12
Series: MNR14
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Supplier Device Package: 1608 x 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationMNR14E0ABJ120
VendorRohm Semiconductor(VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms12.0
Tolerance±5%
Power Per Element62.5mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins8
PackagingCut Tape (CT)
Number of Resistors4
Package / Case0603 x 4 Convex (1608 metric)
Mounting TypeSurface Mount