MNR14E0APJ224
RES ARRAY 220K OHM 4 RES 1206
product image
MNR14E0APJ224 Picture
SeekIC No. : 003960058 Detail
MNR14E0APJ224: RES ARRAY 220K OHM 4 RES 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MNR14E0APJ224
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: MNR14 - Automotive Manufacturer: Rohm Semiconductor
Circuit Type: Isolated Resistance (Ohms): 220k
Number of Resistors: 4 Number of Pins: 8
Power Per Element: 62.5mW On-Chip ADC : Yes
Tolerance: ±5% Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Applications: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric), Convex Supplier Device Package: 1608 x 4
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height: 0.020" (0.50mm)
Description
Circuit Type: Isolated
Number of Resistors: 4
Number of Pins: 8
Power Per Element: 62.5mW
Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Applications: -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric), Convex
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height: 0.020" (0.50mm)
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Resistance (Ohms): 220k
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Supplier Device Package: 1608 x 4
Series: MNR14 - Automotive
Parameters:
Technical/Catalog InformationMNR14E0APJ224
VendorRohm Semiconductor
CategoryResistors
Resistance In Ohms220K
Tolerance±5%
Power Per Element62.5mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins8
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Resistors4
Package / Case0603 x 4 Convex (1608 metric)
Mounting TypeSurface Mount