MRF5S21150HR5
MOSFET RF N-CHAN 28V 33W NI-880
product image
MRF5S21150HR5 Picture
SeekIC No. : 003434823 Detail
MRF5S21150HR5: MOSFET RF N-CHAN 28V 33W NI-880
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MRF5S21150HR5
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Continuous Collector Current : 5 mA
Manufacturer: Freescale Semiconductor Transistor Type: LDMOS
Frequency: 2.11GHz Gain: 12.5dB
Voltage - Test: 28V Current Rating: 10µA
Noise Figure: - Current - Test: 1.3A
Power - Output: 33W Voltage - Rated: 65V
Package / Case: NI-880 Supplier Device Package: NI-880
Description
Series: -
Noise Figure: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Transistor Type: LDMOS
Voltage - Test: 28V
Gain: 12.5dB
Voltage - Rated: 65V
Current - Test: 1.3A
Current Rating: 10µA
Manufacturer: Freescale Semiconductor
Frequency: 2.11GHz
Package / Case: NI-880
Supplier Device Package: NI-880
Power - Output: 33W