MXO45T-3C-64M0000
Standard Clock Oscillators 64MHz 50ppm 14Pin DIP//Tristate
product image
MXO45T-3C-64M0000 Picture
SeekIC No. : 001151894 Detail
MXO45T-3C-64M0000: Standard Clock Oscillators 64MHz 50ppm 14Pin DIP//Tristate
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MXO45T-3C-64M0000
Mfg:
CTS Electronic Components
Quick Details
Product : XO Package / Case : DIP-14
Frequency : 64 MHz Frequency Stability : 50 PPM
Supply Voltage : 5 Volts Load Capacitance : 50 pF
Termination Style : Radial Minimum Operating Temperature : - 20 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C Dimensions : 12.954 mm W x 20.574 mm L
Packaging : Tray Series : MXO45T
Description
Output Format :
Frequency Stability : 50 PPM
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Minimum Operating Temperature : - 20 C
Product : XO
Package / Case : DIP-14
Supply Voltage : 5 Volts
Load Capacitance : 50 pF
Termination Style : Radial
Packaging : Tray
Dimensions : 12.954 mm W x 20.574 mm L
Series : MXO45T
Frequency : 64 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMXO45T-3C-64M0000
VendorCTS-Frequency Controls
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency64MHz
Package / CaseFull Size (14-DIP - 4-Pin)
PackagingBulk
Supply Voltage5V
TypeStandard
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current50mA